Hogyan tegyük izgalmassá, ugyanakkor kiegyensúlyozottá a regényünket? Milyen feltételekre és csapdákra van szüksége hősünknek, hogy elérje a célját? Cselekményvázlat-készítés 2. rész.
Címke: írástechnika
Beleadhatom-e magamat, az életemet a történetembe?
Mennyire használhatjuk saját életünk elemeit, tapasztalatát az írásainkban? Nem baj-e, ha a főhőssel is történnek olyan dolgok, mint a szerzővel? Nádasi Krisz tanácsai.
Tényleg megírjam az élettörténetem? A memoárírás kérdései 1. rész
A memoárírás örökzöld téma, mert mindannyiunkban megvan a késztetés, hogy a számunkra legfontosabb személyről, azaz önmagunkról írjunk.A leendő memoárírók általában az alábbi kérdésekre kíváncsiak:
Érdemes-e papírra vetni az emlékeimet?
Hogyan kezdjek neki az írásnak?
Mitől lesz kapós a kész könyv?
7 tipp a világ legsikeresebb írójától
Ha bevételben, példányszámban vagy hasonló rekordokban mérjük a sikert, akkor kétségtelen, hogy a világ legsikeresebb írója James Patterson.
8 mód, ahogy a könyvírás gyógyít
Ne a terápiás hatás miatt írjunk, hanem bízzunk abban, hogy az írásból gyógyulás fakadhat számunkra! Valahogy ekképp lehetne summázni mai posztunkat, amely a tekintetben mindenképpen rendhagyó, hogy sok szakértő hangsúlyozza: akinek gondjai vannak az életében, az előbb járjon terápiára, oldja meg azokat, és csak azután kezdjen írni. Vagyis semmiképpen ne keverje a kettőt. Ezzel egyetérthetünk, ám érdemes… 8 mód, ahogy a könyvírás gyógyít olvasásának folytatása